O Rycerstwie

Jesteśmy grupą  modlitewną, którego patronem jest św. Michał Archanioł – Wódz i Książę Wojska Niebieskiego,  szczególny patron, obrońca Kościoła i pogromca złych duchów.
Naszym charyzmatem jest „bezkrwawy bój o dusze” –  walka duchowa ze złym duchem, Szatanem  najbardziej zaciekłym nieprzyjacielem człowieka i Kościoła.
Trwamy w ciągłej przyjaźni z Bogiem, posilając się często Chrystusem Eucharystycznym Jego mocą, wspomagani jesteśmy wstawiennictwem Matki Bożej oraz  „Zastępów” Anielskich  pod przewodnictwem Hetmana Wojska Niebiańskiego św. Michała Archanioła.
Pragniemy naśladować  św. Michała Archanioła w pokorze, czystości serca, gorliwości o chwałę Bożą i o dobro dusz ludzkich.
Wierzymy ze nasz Patron, święty Michał Archanioł, Obrońca Kościoła, w Imię PANA przybywa nam na pomoc w potrzebach naszych i wybawia z niebezpieczeństw duszy i ciała, którymi zagrażają duchy ciemności.
Celem Rycerstwa jest wynagrodzenie Bogu za grzechy ludzkości, wypraszanie nawrócenia grzesznikom oraz oddalanie wszelkiego zła i zagrożeń od Polski, Kościoła Katolickiego i całego świata.
W Hymnie Godzinek ku czci św. Michała Archanioła czytamy:

„Kto czci tego obrońcę i grzechów się strzeże,
Tego Archanioł święty pod swój sztandar bierze.
A pisarze Kościoła są takiego zdania,
Że mieć doń nabożeństwo znakiem jest wybrania.
Kogo Bogu poleca i za kim się wstawia.
Taki unika piekła i swą duszę zbawia.”

Modlitwa
Patronie nasz, święty Michale Archaniele, Obrońco Kościoła i Wodzu potężny wojska niebieskiego, przybądź nam na pomoc.
Obronie Twojej poruczony jest Kościół cały. Strzeż go w Ojczyźnie naszej od upadku i ratuj od zamachów nieprzyjaciół, aby chwała Boża szerzyła się i wzrastała. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen