Opłatek diecezjalny

W dniu 12 stycznia 2019 roku w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lipniku (Bielsko-Biała) Rycerze i czciciele św. Michała Archanioła spotkali się na Diecezjalnym Opłatku.


Opłatek połączony był z nowenną do św. Michała Archanioła, którą Rycerstwo diecezji bielsko-żywieckiej odprawia kolejny – trzeci raz w związku z uroczystością obchodów 25-lecia działalności Rycerstwa w Polsce.


Spotkanie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu, w trakcie której została odśpiewana koronka uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem, oraz poprowadzona modlitwa o uzdrowienie. Adorację poprowadził ks. Andrzej Żarkowski CSMA, który również przewodniczył Mszy świętej. W koncelebrze brał udział ks. proboszcz parafii w Lipniku – Jerzy Wojciechowski, oraz ks. Tadeusz Cader CSMA – opiekun Rycerstwa diecezji bielsko-żywieckiej.


Po Mszy świętej wszyscy Rycerze, członkowie wspomagający oraz czciciele Rycerstwa zostali zaproszeni na plebanię, gdzie odbyło się wspólne kolędowanie i łamanie opłatkiem. Był to dobry czas na rozmowy, planowanie i dzielenie się swoimi wrażeniami i radami w związku z działalnością naszych małych grup parafialnych.