Niedziela Anielska w Andrychowie 02.09.2018r.

W niedzielę 2 września w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie Rycerstwo św. Michała Archanioła zorganizowało z okazji pięciolecia pelegrynacji figury św. Michała z Gargano niedzielę anielską. W Andrychowie Rycerstwo działa już 7 lat. Może się poszczycić sześcioma rycerzami, i wciąż nie brakuje chętnych do tego, by zostać Rycerzem. Już w listopadzie parafia wzbogaci się o kolejnego. Również członkowie wspomagający wspierają modlitwą swoją parafię, a liczni parafianie uczestniczą w spotkaniach modlitewnych Rycerstwa. W tę szczególną niedzielę na Ołtarzu wystawiono relikwie błogosławionego Bronisława Markiewicza, patrona Rycerstwa św. Michała Archanioła.Na zaproszenie Rycerstwa gościem anielskiej niedzieli był ks. Robert Ryndak – michalita, moderator generalny bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła. Ksiądz Robert zwrócił uwagę na to, jak ważna jest obecność aniołów w naszym życiu. Aniołowie są jak światło, które prowadzi nas do Boga. Gdy w codzienności i trudach życiach gubimy się jak w labiryncie, właśnie Oni, nasi aniołowie stróżowie mogą sprawić, że powrót do Boga jest łatwiejszy, a serca napełnia zaufanie i wiara. Warto prosić o pomoc naszych towarzyszy. Gdy oddamy im się pod opiekę, poprowadzą nas, pomogą w trudach i dadzą wsparcie w codzienności, a życie nabierze sensu i będzie o wiele prostsze. Wielką modlitwą jest egzorcyzm do św. Michała Archanioła, który odgania zło. Powinni odmawiać go codziennie wszyscy, którzy przyjęli szkaplerz św. Michała. Jest jak wołanie o pomoc w trudach życia, jak wołanie o wsparcie, gdy wszystko wydaje nam się zbyt trudne i bez wyjścia. Każdy w życiu ma swój labirynt, z którego ciężko mu wyjść. I po to właśnie jest nasz Anioł Stróż, oraz św. Michał Archanioł – patron Kościoła.
O godzinie 15 oddano cześć Bogu Koronką do Miłosierdzia Bożego, oraz odprawiono nabożeństwo Uwielbienia Boga ze świętym Michałem Archaniołem. Po Koronce Uwielbienia ks. Robert w konferencji opowiadał o Aniołach. Jak podkreślił, jest to temat, który można ciągnąć bardzo długo, jednak najważniejsza w tym wszystkim jest modlitwa, która sprawia, że człowiek za przyczyną Aniołów staje tak naprawdę w obecności Boga, to Oni są naszymi pośrednikami w Niebie. Na koniec nabożeństwa odbyło się nałożenie szkaplerzy „Michałowych”. Na terenie Andrychowa wielu nosi szkaplerze, wszelkie uroczystości związane z czcią Michała Archanioła były okazją do tego, by parafianie licznie go przyjmowali. Również i tym razem nie zabrakło chętnych do przyjęcia szkaplerza, swoistego i szczególnego znaku opieki św. Michała Archanioła nad swoim Kościołem.

Przypomnimy na koniec egzorcyzm prosty, modlitwę do Michała Archanioła, ułożoną przez papieża Leona XIII. Historię powstania tej modlitwy zna chyba każdy, dzisiaj zachęcamy za ks. Robertem, by ją odmawiać, gdyż jest to potężna modlitwa.

„Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwościom i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.
Któż jak Bóg!