III Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę

W pierwszą sobotę lipca odbyła się kolejna, już III Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła do Częstochowy. Wzięło w niej udział ok. 3 tysięcy pielgrzymów. Również z naszej diecezji pielgrzymi wyjechali samochodami i autokarami, by przywitać św. Michała na Jasnej Górze. Liczni pielgrzymi z Rycerki Górnej, Bielska-Białej, Andrychowa, Milówki pojawiali się w Częstochowie już od samego rana, by przywitać kopię figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano w Monte Sant’Angelo we Włoszech, która peregrynuje po polskich parafiach.
W czasie spotkania odprawione zostało nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Przy tej okazji chętni czciciele przyjęli także szkaplerz św. Michała Archanioła.

Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była procesja z Figurą św. Michała Archanioła do Kaplicy Matki Bożej oraz Msza Święta pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Michalitów ks. Dariusza Wilka.
Pielgrzymi podjęli również nocne czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu. Zakończyło się ono ok. 4.30.
Ks. Piotr Prusakiewicz, animator generalny Rycerstwa Świętego Michała Archanioła mówił o rozwoju i wzroście kultu św. Michała w Polsce, o peregrynacji oraz licznych świadectwach uzdrowień i uwolnień podczas modlitwy przy figurze.